Psychodietetyk

mgr Martyna Gawrońska
dietetyk kliniczny, psycholog

Jestem dietetykiem klinicznym, absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz absolwentką kierunku Psychologia na Uniwersytecie SWPS. Zdobywałam doświadczenie w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, szpitalach, poradniach oraz w przedszkolu. Wzięłam udział w kursie z psychodietetyki, a także aktywnie uczestniczyłam w konferencjach branżowych i naukowych.

Zajmuję się edukacją żywieniową pacjentów z chorobami dietozależnymi – otyłością, chorobami krążenia, cukrzycą oraz chorobami autoimmunologicznymi. W pracy łączę wiedzę dietetyczną z psychologiczną – zależy mi, by kompleksowo pomagać pacjentom z zaburzeniami odżywiania (anoreksją, bulimią i napadami objadania się) oraz innymi trudnościami, w których aspekt psychologiczny odgrywa ważną rolę.
Dbam o to, by wspólnie z Pacjentem znaleźć czynniki wspierające zmianę nawyków odżywiania i przyczyny problemów lub wcześniejszych niepowodzeń. Podczas przygotowywania jadłospisów uwzględniam potrzeby i preferencje pacjentów. W gabinecie tworzę przyjazną, otwartą atmosferę, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie i komfortowo. Rozumiem, że wprowadzenie zmian nie zawsze jest proste, dlatego do każdego przypadku podchodzę indywidualnie, dostosowując metody i tempo pracy do pacjenta.

Martyna Gawrońska – ZnanyLekarz.pl

Amedeus Centrum Medyczne - ul. Jackowskiego 27/2A

Sprawdź dojazd