Leczenie migreny

dr NATALIA SMOLIŃSKA

specjalista neurolog

Migrena jest przewlekłym schorzeniem neurologicznym dotyczącym około  12 % populacji ogólnej, znacznie częściej występującym u kobiet – z tego powodu cierpi co 6 kobieta! Objawia się silnymi, napadowym bólami głowy z towarzyszącymi nudnościami, wymiotami, światłowstrętem, nadwrażliwością na dźwięki  i zapachy. Choroba ma falujący przebieg, a napady bólu głowy pojawiają się z różną częstością i natężeniem w ciągu całego  życia.

Chociaż przypadłość ta była znana już w starożytności, to do tej pory nie udało się ostatecznie ustalić przyczyn jej powstawania.   Wiadomo jednak, że niektóre – zwłaszcza skumulowane –    czynniki np. hormonalne, psychoemocjonalne, pokarmowe, a nawet styl życia, mogą wywołać napad bólu. Na szczęście współczesna medycyna potrafi skutecznie leczyć napady migrenowego bólu głowy, jak również znacznie zmniejszać ich częstość.

Ze względu na mnogie okoliczności sprzyjające  migrenie bardzo ważne jest  indywidualne podejście do chorego. Celem terapii jest wykrycie i uświadomienie czynników  prowokujących napady, a także wdrożenie podstawowych zasad leczenia umożliwiających szybkie zwalczenie bólu oraz dokuczliwych objawów towarzyszących. Kompleksowa terapia obejmuje oprócz stosowania środków farmakologicznych także psychoterapię oraz fizykoterapię. Takie podejście zapewnia sukces w walce z migreną.

Oprócz możliwości konsultacji ze specjalistą neurologiem oferujemy Państwu wszechstronne i wielopłaszczyznowe podejście do terapii migreny uwzględniające wszystkie aspekty choroby a  prowadzone przez interdyscyplinarny zespół w formule KONSYLIUM „MIGRENA”.  Proponujemy:

 opiekę specjalisty neurologa, który potwierdzi rozpoznanie migreny, a także ustali indywidualny plan dalszego leczenia obejmującego, zależnie od potrzeb, farmakoterapię, psychoterapię czy fizykoterapię

  • konsultację psychologiczną, która umożliwi Państwu rozpoznanie czynników emocjonalnych leżących u podstaw migrenowych bólów głowy oraz pozwoli na lepsze rozumienie i kontrolę stresu psychicznego z możliwością kontynuacji terapii w ramach sesji  indywidualnych lub grupowych
  • fizjoterapię prowadzoną przez wysoko wykwalifikowanego fizjoterapeutę korzystającego ze zróżnicowanych technik masażu, terapii manualnej, mięśniowo-powięziowych technik relaksacyjnych oraz osteopatii.

RAZ NA ZAWSZE ROZPRAW SIĘ Z MIGRENĄ  !

Natalia Smolińska – ZnanyLekarz.pl

Amedeus Centrum Medyczne - ul. Jackowskiego 27/2A

Sprawdź dojazd