Fizjoterapeuta

mgr SŁAWOMIR GRYĆKO

 mgr fizjoterapii

 

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudzkiego w Warszawie. Jestem dyplomowanym terapeutą PNF.
Specjalizuję się głównie w fizjoterapii ortopedycznej i neurologicznej, a obszary moich działań to m.in. rozluźnianie tkanek miękkich, leczenie bólów kręgoslupa, stawów, kończyn, leczenie napięciowych bólów głowy oraz usprawnianie pacjentów po incydentach neurologicznych i zabiegach ortopedycznych. Swoje doświadczenie zdobywałem pracując m.in. w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji z osobami z niepełnosprawnością ruchową, będącymi głównie po wypadkach komunikacyjnych oraz w Instytucie Nerologii i Psychiatrii w Warszawie.
W pracy zawsze podchodzę indywidualnie do każdego pacjenta, zaś w diagnozie i rehabilitacji biorę pod uwagę zarówno czynniki fizyczne, jak i psychiczne. Ważne jest dla mnie znalezienie przyczyny dolegliwości, a następnie jej skuteczne wyleczenie.
Swoją pracę wzbogadzam o techniki takie jak: masaż klasyczny, masaż bańką chińską, terapię punktów spustowych, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe oraz pinoterapię z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi.
Ponadto w stopniu komunikatywnym posługuję się Polskim Językiem Migowym.
Pragnę wciąż zgłębiać swoją pasję, jaką jest fizjoterapia i dzielić się pozytywnym doświadczeniem,zaś najcenniejsze będzie dla mnie Państwa zadowolenie.
Serdecznie zapraszam!

Wykształcenie:

Wielomodułowe kursy specjalizacyjne:

  • PNF – Proprioceptiv Neuromuscular Facilitation (kurs rozwijający)
  • Terapia Mięśniowo-Powięziowych Punktów Spustowych
  • Pinoterapia
  • Kinesiology Taping
  • Podstawy Akupunktury
  • Masaż klasyczny

METODY TERAPEUTYCZNE, które wykorzystuję w pracy z pacjentem:

  • PNF

Czyli propriocetywne torowanie nerwowo-mięśniowe (reedukacja nerwowo-mięśniowa). Jest to metoda, która opiera się na zbliżonych do aktywności dnia codziennego ruchach naturalnych, przebiegających w trzech płaszczyznach. Metoda ta skupia się na przywróceniu funkcji narządu ruchu poprzez promowanie prawidłowych wzorców ruchowych takich jak chodzenie, siadanie przy wykorzystaniu technik rozluźniających, stabilizujących i przeciwbólowych.   Szczególnie pomocna w rehabilitacji osób ze schorzeniami neurologicznymi  (zwłaszcza po udarze mózgu, w uszkodzeniach rdzenia kręgowego)

  • Terapia manualna

W terapii tej badanie i leczenie odbywa się za pomocą rąk terapeuty.  Obejmuje ona techniki, które  pozwalają zdiagnozować i leczyć  odwracalne zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego przede wszystkim w chorobach  barku,  kolan czy w zespołach pourazowych.

  • Terapia mieśniowo-powięziowych punktów spustowych

Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe są to bolesne, niewielkie obszary w mięśniach, wyczuwalne dotykiem jako zgrubienia, guzki, które powodują, że włókna mięśnia są skrócone i mięsień ten nie funkcjonuje poprawnie.Ponadto aktywny punkt może rzutować ból na inny, nawet odległy rejon naszego ciała. Terapia polega na uciskaniu bolesnego miejsca w celu poprawy jego ukrwienia i przywrócenia odpowiedniej elastyczności mięśnia.

  • Pinoterapia

To jedna z metod medycyny manualnej, wykorzystująca procesy samonaprawcze organizmu. Polega na stymulacji skóry pacjenta za pomocą specjalnych narzędzi tzw. pinów i katów, co powoduje odruchowe reakcje organizmu, służące m.in. poprawieniu ukrwienia czy zniwelowaniu bólu.

  • Kinesiology Taping

Terapia ta polega na aplikowaniu na ciało odpowiednio dobranych kombinacji plastrów techniką zależną od rodzaju terapii: mięśniową, powięziową, więzadłową, korekcyjną, limfatyczną lub funkcjonalną.

  • Akupunktura

Technika leczenia, wywodząca się z Dalekiego Wschodu, polegająca na wkłuwaniu niewielkich igieł w konkretne miejsca na ciele człowieka (tzw. meridiany), powodując odruchowe reakcje organizmu i uruchamiając proces samonaprawczy. Stanowi doskonałe uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia.

  • Technika energizacji mięśni

Jest to technika pozwalająca na uwalnianie skróconych tkanek przy wykorzystaniu różnych rodzajów skurczu mięśnia

Amedeus Centrum Medyczne - ul. Jackowskiego 27/2A

Sprawdź dojazd