Ortopeda

dr  Katarzyna Grabowska

lekarz rezydent w dziedzinie ortopedii i traumatologii

 

Ukończyłam kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2013 roku. W latach 2012-2013 w ramach programu Erasmus studiowałam medycynę na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii (Niemcy).

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu rozpoczęłam w 2015 roku w Klinice Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii Ortopedyczno-rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu.

Od 09.2018 roku kontynuuję szkolenie na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala MSWiA w Poznaniu.  Na przestrzeni lat podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach oraz sympozjach.

W 2012r odbyłam staż w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz dodatkowo w zakresie kardiochirurgii w Klinikach Uniwersytetu Martina-Luthera Halle-Wittenberg (Niemcy).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Specjalizuję się w leczeniu uszkodzeń kończyny dolnej (stawu biodrowego, kolanowego, skokowego, stopy) oraz kręgosłupa. Moje zainteresowania koncentrują się wokół endoprotezoplastyki dużych stawów, leczenia artroskopowego i chirurgii kręgosłupa.

Posiadam doświadczenie w pracy na oddziale ortopedycznym, szpitalnym oddziale ratunkowym, jak również w zakresie specjalistycznej opieki ambulatoryjnej.

Posługuję się ultrasonografią​ –  metodą dającą ​w znacznej części schorzeń​ ortopedycznych możliwość szybkiej diagnostyki i precyzyjnego podawania środków leczniczych.

W kontakcie z pacjentami biegle posługuję się językiem niemieckim oraz komunikatywnie językiem angielskim.

Prywatnie pasjonuję się sportem (jestem wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata Lekarzy w tenisie stołowym, squashu, badmintonie) oraz dalekimi podróżami.

 

Amedeus Centrum Medyczne - ul. Jackowskiego 27/2A

Sprawdź dojazd